Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 18 czerwca 2024
1:5 minut

Tegoroczna XXIX edycja  Żuławskich Targów Rolnych odbyła się 15 i 16 czerwca na terenach wystawowych Oddziału PODR w Starym Polu.

Osoby odwiedzające targi, miały bogaty wybór stoisk do zwiedzania: Można było zobaczyć m.in maszyny rolnicze, sprzęt rolniczy, środki ochrony roślin, stosika informacyjne oraz różnego rodzaju przetwórstwo spożywcze.

Podczas targów w Starym Polu odbył  m.in. się Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Sztumskich, konkursy Młodego Hodowcy z prezentacją umiejętności prowadzenia i oswajania koni oraz cieląt, pokazy gołębi, królików i drobiu ozdobnego, a także Konkurs na Najpiękniejszego Królika Hodowlanego, Konkurs Gołębi Rasowych i Konkurs Drobiu Ozdobnego.

Jednym z wydarzeń towarzyszących targom było wręczenie nagrody w etapach regionalnym oraz wojewódzkim w konkursie „Bezpieczne gospodarstwo rolne” organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Państwowa Inspekcja Pracy jest jednym ze współorganizatorów tego konkursu, a jego celem jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Udział w nim mogą wziąć zarówno duże, jak i małe gospodarstwa rolne, których przynajmniej jeden z właścicieli jest objęty ubezpieczeniem społecznym rolników. 

Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku był fundatorem nagrody za drugie miejsce.

Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2024

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu