Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 31 sierpnia 2023
0:55 minut

W dniu 30.08.2023 r. w siedzibie Agencji Rozwoju Pomorza w Gdańsku, odbyło się spotkanie w ramach regionalnej inicjatywy Invest in Pomerania pn. „Polskie prawo pracy jako źródło nieporozumień z pracownikami z zagranicy”. Spotkanie miało miejsce w ramach serii Wentyl HR, którego uczestnikami byli przedstawiciele HR firm skupionych w Olivia Business Centre jak również firm produkcyjnych i usługowych z branży morskiej, logistycznej, budowlanej. Odbyło się ono w formule hybrydowej.

W trakcie spotkania omówiono problemy dotyczące różnic kulturowych w zatrudnianiu cudzoziemców, kwestie językowe, które są przeszkodą w komunikacji i relacjach między pracodawcą a pracownikiem cudzoziemskim. Koncentrowano się również na sprawach dotyczących zezwoleń na pracę i pobytu w kraju jak również na zagadnieniach dotyczących czasu pracy, wynagrodzeń ze stosunku pracy i stawki minimalnej, bezpieczeństwa i higieny pracy.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku, Gdańskiego Urzędu Pracy, instytucji wspierających imigrantów. Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku, reprezentowała nadinspektor pracy Agnieszka Dobrodziej – koordynator Sekcji Legalności Zatrudnienia.

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu