Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 12 października 2023
0:49 minut
delegacja Inspekcji Pracy z Estonii w firmie Crist

W dniach 3 - 5 października 2023 r. w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Gdańsku gościła delegacja Inspekcji Pracy Republiki Estońskiej.

W spotkaniach brali udział również urzędnicy łącznikowi ELA (European Labour Authority) z Estonii i Polski oraz pracownicy Głównego Inspektoratu Pracy z Departamentu Legalności Zatrudnienia.

W trakcie wizyty inspektorów z Estonii poruszano wiele tematów przybliżających stronom organizację, rolę i zadania obu Inspekcji ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących kontroli pracowników delegowanych. Ponadto goście z Estonii mieli też możliwość zapoznania się z działalnością, na terenie Gdańska i Gdyni, dwóch przedsiębiorców z branży gospodarki morskiej realizujących budowy jednostek pływających. Wizytacje w tych zakładach pracy uwzględniały tematykę legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców.

W trakcie spotkań wymieniono się doświadczeniami z uwzględnieniem warsztatów pracy inspektorów pracy w obu krajach oraz zaproponowano zakres dalszej współpracy.

Galeria

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu