Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 26 marca 2024
1:14 minut
Konferencja na temat dialogu społecznego

W dniu 22 marca 2024 r. w Sali BHP przy ul. Księdza Jerzego Popiełuszki w Gdańsku odbyła się konferencja na temat dialogu społecznego pt. UKŁADY ZBIOROWE PRACY – KLUCZEM DO PARTYCYPACJI PRACOWNICZEJ, zorganizowana przez Region Gdański NSZZ „Solidarność”, a realizowana w ramach projektu „Dialog społeczny kluczem do rozwoju”.

Prelegentami na konferencji byli: dr hab. Krzysztof Walczak, prof. UW, reprezentujący Katedrę Prawnych Problemów Administracji i Zarządzania Wydziału Zarządzania UW, Michał Maksymiuk, zastępca Dyrektora Zarządzającego i wiceprezes Zarządu „Pracodawców Pomorza”, Agata Oklińska zastępca dyrektora Departamentu Dialogu i Partnerstwa Społecznego w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Sławomir Adamczyk, kierownik Działu Branżowo-Konsultacyjnego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku na Konferencji reprezentowała Patrycja Potocka-Szmoń Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy ds. prawno – organizacyjnych, która oceniła kondycję zawierania umów zbiorowych w kontekście stosowania układów zbiorowych na terenie województwa pomorskiego.

Podczas panelu dyskusyjnego dokonano analizy konkretnych rozwiązań w układach zbiorowych pracy oraz propozycji zmian ustawowych, związanych z prawem związkowym, kodeksem pracy i unijnymi dyrektywami, rozważając ich wady i zalety w celu znalezienia optymalnego wyjścia ze stagnacji w zawieraniu układów zbiorowych pracy oraz służących ich upowszechnieniu.

 

Projekt „Dialog społeczny kluczem do rozwoju” otrzymał dofinansowanie z Norwegii poprzez Fundusze Norweskie 2014 – 2021, w ramach programu „Dialog społeczny – godna praca”.

Galeria

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu