• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

29.11.2021

Pomorskie podsumowanie programów prewencyjnych

W dniu 26 listopada 2021 roku w Wielkiej Sali Wety w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska kilkudziesięcioro pomorskich przedsiębiorców zostało uhonorowanych jako laureatów programów prewencyjnych organizowanych przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku: ,,Zdobądź Dyplom Państwowej Inspekcji Pracy”, ,,Zdobądź Dyplom Państwowej Inspekcji Pracy dla Zakładów Usług Leśnych”, „Prewencja wypadkowa” oraz „BHP w zakładach zajmujących się przetwórstwem mięsa” – edycja 2020 i 2021.
Uzyskanie dyplomu Państwowej Inspekcji Pracy jest niepodważalnym potwierdzeniem, że w uhonorowanym zakładzie pracy przestrzegane są przepisy prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. W tegorocznej edycji tego programu Dyplom Państwowej Inspekcji Pracy uzyskało 23 przedsiębiorców.
Program prewencyjny dla Zakładów Usług Leśnych ma na celu ograniczenie zagrożeń wypadkowych w tym sektorze poprzez wsparcie pracodawców merytorycznie, doradczo oraz poprzez audyty kontrolne. Istotną kwestią w tym programie jest popularyzacja wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, tak wśród pracodawców jak i pracowników Zakładów Usług Leśnych. W tegorocznej edycji Dyplom Państwowej Inspekcji Pracy otrzymały 8 przedsiębiorstw.
Program prewencyjny dla małych i średnich przedsiębiorstw „Prewencja wypadkowa”  skierowany jest głównie do podmiotów, gdzie doszło do wypadku przy pracy. Głównym działaniem jest wykorzystanie zarządzania bezpieczeństwem pracy jako skutecznego narzędzia prewencji wypadkowej w przedsiębiorstwie. W tegorocznej edycji programu „Zarządzanie Bezpieczeństwem Pracy - prewencja wypadkowa” zaświadczenia Państwowej Inspekcji Pracy uzyskało 7 przedsiębiorców.
Natomiast program prewencyjny „BHP w zakładach zajmujących się przetwórstwem mięsa” ma na celu działania prowadzące do poprawy stanu przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładach zajmujących
się przetwórstwem mięsa. W ubiegłorocznej oraz tegorocznej edycji zaświadczenia Państwowej Inspekcji Pracy uzyskało łącznie 25 przedsiębiorców.
Dyplomy oraz zaświadczenia laureatom wręczyli Mariusz Pokrzywinski p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Gdańsku oraz Paweł Grabowski p.o. Zastępcy Okręgowego Inspektora Pracy w Gdańsku.


 GIP Przejdź do GIP

Kalendarium

PWŚCPSN
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456