• RSS
  • Wersja tekstowa
27.05.2019 Artykuł archiwalny

Uroczysty finał XI edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego dla dzieci z terenów wiejskich

Uroczysty finał XI edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego dla dzieci z terenów wiejskich odbył się w dniu 24 maja 2019 roku w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym. Motywem przewodnim prac plastycznych było hasło „Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych”.
Celem konkursu było upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży profilaktyki związanej z zagrożeniami wypadkowymi i zdrowotnymi występującymi w gospodarstwach rolnych, a także zapoznanie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Konkurs miał także na celu zwrócenie szczególnej uwagi na zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, pomagającym podczas prac polowych i w obejściu oraz nie lekceważenie zagrożeń, które mogą stać się przyczyną tragedii.
Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, do komisji gminnych wpłynęło 840 prac. Komisja Wojewódzka, w skład której wchodzili przedstawiciele: Okręgowego Inspektoratu Pracy, Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Gdańsku oraz Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego otrzymała 223 prace z 35 gmin województwa pomorskiego.
Komisja nie miała łatwego zadania, gdyż część prac przemawiała ciekawą formą plastyczną, inne - trafnością spostrzeżeń młodych artystów. Niemniej każda praca w mniejszym lub większym stopniu akcentowała zagrożenia na wsi z jakimi mogą zetknąć się dzieci i młodzież.
Ostatecznie wyłoniono następujących laureatów:

I . Kategoria –  uczniowie klas I-III szkoły podstawowej:
1.    Jan Andrzejczak, Szkoła Podstawowa w Małej Słońcy;
2.    Nikola Szulc, Szkoła Podstawowa w Wilanowie;
3.    Agnieszka Kulwińska, Szkoła Podstawowa w Małej Słońcy;
Wyróżnienia:
1. Zofia Szlagowska, Szkoła Podstawowa w Półcznie;
2. Adrian Król, Szkoła Podstawowa w Nowym Stawie.


II. Kategoria – uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej:
1.    Agata Jurkowska, Szkoła Podstawowa w Nowym Stawie;
2.    Dorota Szwertfeger, Szkoła Podstawowa w Szarłacie;
3.    Julia Plichta, Szkoła Podstawowa w Szarłacie;
Wyróżnienia:
1. Marta Fronda, Szkoła Podstawowa w Tuchomiu;
2. Marta Glazer, Szkoła Podstawowa w Nowym Stawie.

III. Kategoria – uczniowie klas VII-VIII Szkoły Podstawowej oraz klasy III Gimnazjum:
1.    Jan Zardzewiały , Szkoła Podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi w Kwidzynie;
2.    Oliwia Parulska, Szkoła Podstawowa w Kwidzynie;
3.    Kinga Bobkowska, Szkoła Podstawowa  z oddziałami gimnazjalnymi w Pomieczynie;
Wyróżnienia:
1. Paulina Kielinska, Szkoła Podstawowa w Szarłacie;
2. Sandra Kiedrowska, Szkoła Podstawowa w Szarłacie.


Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez organizatorów, m.in. Soundbar, miniwieżę, tablety, aparaty fotograficzne, książki edukacyjne, zaproszenia do ZOO oraz upominki ufundowane przez Urząd Wojewódzki w Gdańsku.
Ponadto dyrekcja Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego zorganizowała atrakcje dla dzieci: wycieczkę kolejką po ZOO, wykład dydaktyczny oraz wizytę w Małym ZOO.
Oprócz laureatów, w uroczystym finale konkursu uczestniczyli: Robert Strąk okręgowy inspektor pracy w Gdańsku, Ewa Szymańska zastępca dyrektora Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Jarosław Pergoł dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Gdańsku, Michał Targowski dyrektor Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego oraz przedstawiciel Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku Dominik Szefer.
 GIP Przejdź do GIP

Kalendarium

PWŚCPSN
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456