Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 11 lipca 2023
1:22 minut

21 czerwca br. w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Gdańsku odbyło się inauguracyjne spotkanie Pomorskiej Rady ds. Legalności Zatrudnienia. Organizatorem byli Okręgowy Inspektor Pracy Mariusz  Pokrzywinski oraz Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy – Patrycja Potocka – Szmoń.

W trakcie spotkania przedstawiono założenia Rady, jej cel i oczekiwania Urzędu w zakresie zacieśnienia współpracy z innymi organami współdziałania oraz partnerami społecznymi. Koordynator sekcji legalności zatrudnienia, nadinspektor pracy Agnieszka Dobrodziej zaprezentowała uczestnikom obszary, w których działają inspektorzy pracy koncentrując się na działalności kontrolnej, prewencyjnej i promocyjnej w zakresie legalności zatrudnienia obywateli polskich i cudzoziemców, zatrudnienia pracowników tymczasowych, delegowania pracowników do Polski oraz z terytorium Polski do innych krajów UE.

123456

Koordynator krajowej sekcji morskiej i żeglugi śródlądowej, działającej przy Okręgowym Inspektoracie Pracy w Gdańsku, nadinspektor pracy Dariusz Dąbrowski  zaprezentował podstawy prawne i praktyczne działania Państwowej Inspekcji Pracy koncentrując się na aspektach kontroli w branży gospodarki morskiej oraz wypadków przy pracy, którym coraz częściej ulegają pracownicy cudzoziemscy. 

Bardzo dziękujemy za udział w spotkaniu Rady przedstawicielom Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Morskiego Oddziału Straży Granicznej , Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Gdańsku, Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku, Powiatowych Urzędów Pracy w Gdańsku, Gdyni i Słupsku oraz partnerom społecznym: NSZZ „Solidarność”, Wojewódzkiemu Forum Związków Zawodowych Województwa Pomorskiego oraz organizacji "Pracodawców Pomorza".

Galeria

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu