26.05.2017

Uroczysty finał IX edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego dla dzieci z terenów wiejskich

Uroczysty finał IX edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego dla dzieci z terenów wiejskich odbył się w dniu 25 maja 2017 roku w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym. Motywem przewodnim prac plastycznych było hasło „Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych”.
Celem konkursu było upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży profilaktyki związanej z zagrożeniami wypadkowymi i zdrowotnymi występującymi w gospodarstwach rolnych, a także zapoznanie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Konkurs miał także na celu zwrócenie szczególnej uwagi na zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, pomagającym podczas prac polowych i w obejściu oraz nie lekceważenie zagrożeń, które mogą stać się przyczyną tragedii.
Jak co roku konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, do komisji gminnych wpłynęło 1530 prac. Komisja Wojewódzka, w skład której wchodzili przedstawiciele: Okręgowego Inspektoratu Pracy, Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego otrzymała 308 prac z 47 gmin województwa pomorskiego.
Komisja nie miała łatwego zadania, gdyż część prac przemawiała ciekawą formą plastyczną, inne - trafnością spostrzeżeń młodych artystów. Niemniej każda praca w mniejszym lub większym stopniu akcentowała zagrożenia na wsi z jakimi mogą zetknąć się dzieci i młodzież.
Ostatecznie wyłoniono następujących laureatów:

I . Kategoria –  uczniowie klasy I-III szkoły podstawowej:
1.    Hubert Wałachowski, Szkoła Podstawowa w Starym Polu,
2.    Grażyna Czerniewska, Szkoła Podstawowa w Starym Polu,
3.    Amelia Langowska, Szkoła Podstawowa w Bruku,
Wyróżnienia:
1. Karolina Flejmer, Szkoła Podstawowa w Dzierzgoniu,
2. Julia Zajączkowska, Szkoła Podstawowa w Myśligoszczy,

II. Kategoria – uczniowie klasy IV-VI szkoły podstawowej:
1.    Dorota Szwertfeger, Szkoła Podstawowa w Szarłacie,
2.    Natalia Ostrowska, Szkoła Podstawowa w Tuchomiu,
3.    Weronika Marek, Szkoła Podstawowa w Nowym Stawie,
Wyróżnienia:
1. Kornel Wala, Szkoła Podstawowa w Starym Polu,
2. Oliwia Parulska, Szkoła Podstawowa w Kwidzynie,

III. Kategoria – uczniowie klasy I -III gimnazjum:
1.    Agata Brzoskowska, Gimnazjum w Kokoszkowach,
2.    Łukasz Dojutrek, Gimnazjum w Jabłowie,
3.    Ewelina Wala, Gimnazjum w Starym Polu,
Wyróżnienia:
1. Magdalena Knapik, Gimnazjum w Jezierzycach,
2. Zuzanna Biniek, Gimnazjum w Starkowie.
Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez organizatorów, m.in., tablet, kino domowe, miniwieżę, aparaty fotograficzne, książki edukacyjne, zaproszenia do ZOO oraz upominki ufundowane przez Urząd Marszałkowski w Gdańsku.
Ponadto dyrekcja Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego zorganizowała atrakcje dla dzieci: wycieczkę kolejką po ZOO, wykład dydaktyczny oraz wizytę w Małym ZOO.
Oprócz laureatów, w uroczystym finale konkursu uczestniczyli: Krzysztof Trawicki wicemarszałek województwa pomorskiego, Alicja Kinczewska-Dybek pełnomocnik wojewody pomorskiego ds. rolnictwa i rozwoju wsi, Krzysztof Bielecki główny specjalista Departamentu Prewencji i Promocji w Głównym Inspektoracie Pracy w Warszawie, Piotr Prokopowicz  zastępca okręgowego inspektora pracy w Gdańsku, Beata Wójcik kierownik Działu Metodyki Doradztwa, Szkoleń i Wydawnictw Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Zbigniew Meger dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS, Marek Nowicki starszy wizytator Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz Michał Targowski dyrektor Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku.GIP Przejdź do GIP

Kalendarium

PWŚCPSN
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345  • banner121498
  • banner167547
  • banner167869
  • banner121496
  • banner121499
  • banner127167
  • banner121497
  • banner121495