• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

18.11.2021

Pomorskie podsumowanie konkursów Państwowej Inspekcji Pracy

W dniu 17 listopada 2021 roku w Wielkiej Sali Wety w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla zwycięzców konkursów organizowanych w latach 2020-2021 roku przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku: etapu regionalnego XXVII i XXVIII edycji konkursu ,,Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”, konkursu ,,Buduj bezpiecznie”, konkursu na ,,Najaktywniejszego Społecznego Inspektora Pracy” oraz na ,,Najaktywniejszego Pracownika Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy”.
W uroczystości uczestniczyli m.in.:  Przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” w Gdańsku Krzysztof Dośla, Prezes Zarządu Pracodawców Pomorza Tomasz Limon, Przewodniczący Zarządu Regionu Elbląskiego NSZZ "Solidarność" Grzegorz Adamowicz, Przewodniczący Rady OPZZ Województwa Pomorskiego Adam Liszczewski, Przewodniczący Okręgu Pomorskiego Związku Zawodowego „Budowlani” Mirosław Karpiński, Prezes Oddziału Gdańskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego Elżbieta Markowska, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Oddział w Gdańsku Michał Chłopecki, Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Gdańsku Marcin Drewa, p.o. Z-cy Dyrektora Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu Katarzyna Jasińska.
Oficjalnego rozpoczęcia uroczystości dokonał p.o. Okręgowego Inspektora Pracy Mariusz Pokrzywinski. Witając zaproszonych gości, podziękował laureatom za niezwykle cenny wkład w poprawę warunków zatrudnienia i eliminowania zagrożeń dla zdrowia i życia w środowisku pracy. Okręgowy Inspektor Pracy odczytał list od Głównego Inspektora Pracy Katarzyny Łażewskiej – Hrycko, przekazując gratulacje dla uhonorowanych i wyróżnionych laureatów oraz podziękowania dla partnerów społecznych i instytucjonalnych za zaangażowanie w realizację inicjatyw na rzecz prewencyjnego oddziaływania na stan bezpieczeństwa w środowisku pracy i przestrzegania praw pracowniczych.

DSC0159

Laureaci XXVII edycji Konkursu „Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej”

I Kategoria: do 49 zatrudnionych pracowników:
I   miejsce
SAYBOLT Poland Sp. z o.o. w Gdyni
II  miejsce
Manufaktura Mojej Mamy Sp. z o.o. Sp. K. w Kolbudach
III  miejsce
ISCO Sp. z o.o. w Miszewku

DSC0050
 

II Kategoria: od 50 do 249 zatrudnionych pracowników:
I miejsce
INTERDREX Sp. z o.o. w Bieszkowicach
II miejsce
MULTI PACKAGING SOLUTIONS TCZEW Sp. z o.o. w Tczewie
III miejsce
Przetwórstwo Warzyw s.c. Mirosław i Romuald Lutkiewicz w Gdańsku
Wyróżnienie
BAUKRANE BUDOWNICTWO Sp. z o.o. Sp. K. w Gdańsku

DSC0065
 

III Kategoria: powyżej 249 zatrudnionych pracowników:
I miejsce
Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej Sp. z o.o. w Gdyni
II miejsce
Zakłady Odzieżowe „Wybrzeże” Spółdzielnia Inwalidów w Gdyni
III miejsce
AQ Wiring Systems STG Sp. z o.o. w Linowcu

DSC0074
 

Laureaci XXVIII edycji Konkursu „Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej”

I Kategoria: do 49 zatrudnionych pracowników:
I miejsce
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „STALCo” s.c. Zbigniew Krause, Iwona Krause w Tczewie
II miejsce
AXES SYSTEM Sp. z o.o. w Gdańsku

DSC0083
 

II Kategoria: od 50 do 249 zatrudnionych pracowników:
I miejsce
Etac Poland Sp. z o.o. w Tczewie
II miejsce
PROMECO S.A. w Gościcinie

DSC0090
 

III Kategoria: powyżej 249 zatrudnionych pracowników:
I miejsce
Fabryka Materaców RELAKS Sp. z o.o. w miejscowości Topole

DSC0095
 

Laureaci Konkursu „Buduj bezpiecznie"
I miejsce

ERBUD Industry Sp.z o.o. – Budowa Nowych Źródeł Szczytowych w PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Wybrzeże w Elektrociepłowni Gdańskiej
II miejsce    
CFE Polska Sp.z o.o. - Budowa Biurowca K2 przy ulicy Kieleckiej w Gdyni
III miejsce
POLAQUA Sp.z o.o. – Budowa drogi ekspresowej S6 Słupsk – Gdańsk na odcinku Boże Pole Wielkie – początek Obwodnicy Trójmiasta. Zadanie 3: węzeł Szemud (bez węzła) – węzeł Gdynia Wielki Kack (z węzłem)       
Wyróżnienia:
- ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. – Budowa wraz z wyposażeniem budynku Diagnostyki Obrazowej przy ulicy Nowe Ogrody 1-6 w Gdańsku,
- INPRO S.A.  – Budowa Zespołu Budynków Wielorodzinnych osiedla OPTIMA IV przy ulicy Tadeusza Jasińskiego w Gdańsku,
- Zakład Murarski Adam Byszkowski – Budowa Budynku Wielorodzinnego w Kwidzynie,
- ONDE S.A. – Budowa Zespołu 11 Elektrowni Wiatrowych Szymankowo (gmina Miłoradz).

DSC0114
 

Laureaci Konkursu „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy" – edycja 2020 r.
Miejsce I
Ilona Kwiatkowska-Falkowska – Szpitale Pomorskie Sp. z o.o. w Gdyni
Miejsce II
Piotr Czeczkowski – Flügger Poland Sp. z o.o. w Gdańsku
Miejsce III
Andrzej Kuśmierczyk – Spółka Wodno-Ściekowa „Swarzewo” w Swarzewie
Laureat otrzymał wyróżnienie w ubiegłorocznej edycji konkursu na etapie krajowym.
Wyróżnienie
Krzysztof Kozłowski – International Paper Sp. z o.o. w Kwidzynie

DSC0124
 

Laureaci Konkursu „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy" – edycja 2021 r.
Miejsce I

Stanisław Taube - Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Gdyni
Laureat otrzymał wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu na etapie krajowym.
Miejsce II
Alicja Iwona Jarosz - Flextronics International Poland Sp. z o.o. w Tczewie
Miejsce III
Arkadiusz Bartczak - Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa w Gdyni

DSC0134

Laureaci Konkursu „Najaktywniejszy Pracownik Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy" – edycja 2020 r.
Miejsce I
Maciej Romanowicz

DSC0147
 

Laureaci Konkursu „Najaktywniejszy Pracownik Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy" – edycja 2021 r.
Miejsce I

Zuzanna Cisło
II miejsce
Natalia Gasperowicz-Łepecka
Wyróżnienie
Waldemar Jastalski

DSC0158
 

DSC0170
 


GIP Przejdź do GIP

Kalendarium

PWŚCPSN
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112