• RSS
  • Wersja tekstowa
14.06.2021

Uroczyste podsumowanie XII edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego „Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych”

W dniu 11 czerwca 2021 roku w Sali Konferencyjnej im. Lecha Kaczyńskiego Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród w XII edycji konkursu plastycznego dla dzieci z terenów wiejskich „Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych”.
Celem konkursu plastycznego jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży profilaktyki związanej z zagrożeniami wypadkowymi i zdrowotnymi występującymi w gospodarstwach rolnych, a także zapoznanie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy.
       Witając przybyłych gości, gospodarz uroczystości – p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Gdańsku Mariusz Pokrzywinski zaakcentował znaczenie działań prewencyjnych promujących i kształtujących wśród najmłodszych pozytywne zachowania związane z pracą i życiem w gospodarstwie rolnym. Dzieci poprzez zabawę zapoznają się z dobrymi praktykami związanymi z prowadzeniem bezpiecznej działalności rolnej.  
         Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, do komisji gminnych wpłynęło 245 prac, z których do etapu wojewódzkiego nadesłano 93 prace z 15 gmin województwa pomorskiego. Komisja Wojewódzka, w skład której wchodzili przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku, Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Gdańsku, Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego oraz Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego ostatecznie wybrała następujących laureatów:
 

I . Kategoria –  uczniowie klas I-III szkoły podstawowej:
1.    Oliwia Formela, Szkoła Podstawowa w Szarłacie,
2.    Jakub Maśliński, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Malborku,
3.    Małgorzata Damaszk, Szkoła Podstawowa w Lisich Jamach,
Wyróżnienia:
1. Wiktoria Albecka, Szkoła Podstawowa w Pomieczynie,
2. Oskar Jereczek, Szkoła Podstawowa w Lisich Jamach.
 

II. Kategoria – uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej:
1. Anna Sypion, Szkoła Podstawowa w Przodkowie,
2. Weronika Karwasz, Zespół Szkół Publicznych w Osiecznej,
3. Agata Sykuła, Szkoła Podstawowa w Lichnowach,
Wyróżnienia:
1. Małgorzata Klinkosz-Wojtakowska, Szkoła Podstawowa w Szarłacie,
2. Miłosz Wilczek, Szkoła Podstawowa w Ogorzelinach.
 

III. Kategoria – uczniowie klas VII-VIII Szkoły Podstawowej:
1.    Przemysław Kolka, Szkoła Podstawowa w Szarłacie,
2.    Nikol Stefanowska, Zespół Szkół w Borzymtuchomiu,
3.    Patryk Baranowski, Szkoła Podstawowa w Szarłacie,
Wyróżnienia:
1. Roksana Krefta, Szkoła Podstawowa w Czeczewie,
2. Maria Binczyk, Szkoła Podstawowa nr 2 w Miastku.
Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez organizatorów, m.in., SmartWatche, tablet, soundbar, miniwieżę, bony do Empiku, książki edukacyjne oraz zaproszenia do ZOO. Oprócz laureatów, w uroczystym finale konkursu uczestniczyli: p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Gdańsku Mariusz Pokrzywinski, Wicewojewoda Pomorski Michał Bąkowski, Zastępca Dyrektora Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu Katarzyna Jasińska oraz Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Gdańsku Marcin Paweł Drewa.

DSC0084

p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Gdańsku Mariusz Pokrzywinski wręcza nagrodę oraz dyplom laureatowi

DSC0096
Laureaci konkursu wraz z organizatorami


GIP Przejdź do GIP

Kalendarium

PWŚCPSN
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345