• RSS
  • Wersja tekstowa
18.12.2020

Wyróżnienie Głównego Inspektora Pracy w konkursie „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy” dla społecznego inspektora pracy z województwa pomorskiego

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w konkursie ogólnokrajowym „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy” w gronie wyróżnionych przez Głównego Inspektora Pracy znalazł się Pan Andrzej Kuśmierczyk, Zakładowy Społeczny Inspektor Pracy w Spółce Wodno – Ściekowej Swarzewo.

Celem konkursu „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy” jest promowanie działalności społecznych inspektorów pracy, którzy w ramach pełnionych zadań aktywnie wpływają na zapewnienie przez zakłady poprawy stanu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony uprawnień pracowniczych. Konkurs przebiega w dwóch etapach: wojewódzkim i krajowym. Mogą w nim uczestniczyć zakładowi, oddziałowi i grupowi społeczni inspektorzy pracy, zgłoszeni przez organizacje związkowe. Główny Inspektor Pracy, na wniosek Kapituły, przyznaje wyróżnienia 16 społecznym inspektorom pracy, spośród których wyłanianych jest trzech, uhonorowanych nagrodami głównymi.

Rokrocznie uroczystość wręczenia nagród Głównego Inspektora Pracy odbywała się na uroczystej Gali na Zamku Królewskim. Jednakże w związku z trudną sytuacją epidemiczną w kraju, Główny Inspektor Pracy Andrzej Kwaliński, podjął decyzję o odwołaniu uroczystości.

W dniu 18 grudnia 2020 r. w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnienia w krajowym etapie konkursu Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy Panu Andrzejowi Kuśmierczykowi  za zaangażowanie i wkład w działania zakładu pracy na rzecz poprawy stanu bhp oraz ochrony uprawnień pracowniczych. Podczas spotkania z Laureatem odtworzony został film z gratulacjami od Głównego Inspektora Pracy, w którym podkreślił on ogromną rolę społecznej inspekcji pracy, partnera i sprzymierzeńca Państwowej Inspekcji Pracy, zwłaszcza w czasie trwającej epidemii. W imieniu Głównego Inspektora Pracy, Laureatowi wyróżnienie wręczył Okręgowy Inspektor Pracy w Gdańsku Mariusz Pokrzywinski. W spotkaniu uczestniczyli również Przewodniczący NSZZ "Solidarność" w Spółce Wodno-Ściekowej „Swarzewo” Mariusz Topór; nadinspektor pracy kierownik Oddziału OIP w Wejherowie Ewa Krzoska-Barton; nadinspektor pracy koordynator Sekcji Prewencji i Promocji OIP w Gdańsku Aleksander Zając oraz przedstawiciele mediów.

Serdecznie gratulujemy przyznanego wyróżnienia.GIP Przejdź do GIP

Kalendarium

PWŚCPSN
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031