• RSS
  • Wersja tekstowa
02.12.2019 Artykuł archiwalny

Pomorskie podsumowanie programów prewencyjnych Państwowej Inspekcji Pracy

W dniu 29 listopada 2019 roku w Wielkiej Sali Wety w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska kilkudziesięcioro pomorskich przedsiębiorców zostało uhonorowanych jako laureatów programów prewencyjnych organizowanych przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku: ,,Zdobądź Dyplom Państwowej Inspekcji Pracy”, ,,Zdobądź Dyplom Państwowej Inspekcji Pracy dla Zakładów Usług Leśnych” oraz „Prewencja wypadkowa”.
Uzyskanie dyplomu Państwowej Inspekcji Pracy jest niepodważalnym potwierdzeniem, że w uhonorowanym zakładzie pracy przestrzegane są przepisy prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. W tegorocznej edycji tego programu Dyplom Państwowej Inspekcji Pracy uzyskało 33 przedsiębiorców.
Program prewencyjny dla Zakładów Usług Leśnych ma na celu ograniczenie zagrożeń wypadkowych w tym sektorze poprzez wsparcie pracodawców merytorycznie, doradczo oraz poprzez audyty kontrolne. Istotną kwestią w tym programie jest popularyzacja wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, tak wśród pracodawców jak i pracowników Zakładów Usług Leśnych. W tegorocznej edycji Dyplom Państwowej Inspekcji Pracy otrzymały 4 przedsiębiorstwa.
Natomiast program prewencyjny dla małych i średnich przedsiębiorstw „Prewencja wypadkowa”  skierowany jest głównie do podmiotów, gdzie doszło do wypadku przy pracy. Głównym działaniem jest wykorzystanie zarządzania bezpieczeństwem pracy jako skutecznego narzędzia prewencji wypadkowej w przedsiębiorstwie. W tegorocznej edycji programu „Zarządzanie Bezpieczeństwem Pracy - prewencja wypadkowa” zaświadczenia Państwowej Inspekcji Pracy uzyskało 8 przedsiębiorców.
Dyplomy laureatom wręczył p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Gdańsku Mariusz Pokrzywinski.


GIP Przejdź do GIP

Kalendarium

PWŚCPSN
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234