Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 24 stycznia 2024
1:14 minut

Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku zaprasza młodzież w wieku 14-24 lat do udziału w ogólnopolskim konkursie „Legitna praca w oku kamery”. Ta inicjatywa dedykowana jest właśnie Wam, abyście mogli podzielić się Waszym spojrzeniem na bezpieczeństwo i etykę w miejscu pracy, korzystając z nowoczesnych technologii. Ten konkurs, to doskonała okazja do wyrażenia swojej kreatywności i włączenia się w kształtowanie przyszłości pracy.

Konkurs jest adresowany do młodych ludzi w wieku 14-24 lata, którzy będą rywalizować w 3 kategoriach wiekowych.

Jego celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodych osób wiedzy dotyczącej prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia.

Zwycięzcy otrzymają nagrody ufundowane przez Głównego Inspektora Pracy – bony o wartości 2 000 zł. każdy.
Zadanie konkursowe to nakręcenie filmu (do 90 sek.), w którym młody Twórca ma zachęcić swoich rówieśników do zatrudnienia się zgodnie z prawem i w bezpiecznych warunkach. Gatunek filmów konkursowych jest dowolny np. fabuła, dokument, reportaż, teledysk, animacja komputerowa etc. 

Filmy wraz z dokumentami zgłoszeniowymi należy przesłać w terminie do 15.03.2024 r.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin z załącznikami są dostępne na stronie https://www.pip.gov.pl/legitna-praca-w-oku-kamery

Konkurs filmowy jest częścią prowadzonej w latach 2022-2024 przez Państwową Inspekcję Pracy ogólnopolskiej kampanii społecznej pod nazwą „Legitna praca” https://www.prawawpracy.pl/

 

 

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu