Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 16 listopada 2023
1:0 minut
logo PIP

W dniu 15 listopada bieżącego roku p.o. Okręgowego Inspektora Pracy Mariusz Pokrzywinski oraz Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy Patrycja Potocka-Szmoń uczestniczyli w konferencji zorganizowanej przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku pod hasłem „Polska i Pomorze jako część globalnego rynku pracy – konkurencja o zasoby ludzkie" . Konferencja odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego i zgromadziła grono ekspertów do spraw migracji oraz specjalistów z krajowych i międzynarodowych organizacji, instytucji działających na rzecz kompleksowego wsparcia cudzoziemców na rynku pracy.

Prelegenci, w swoich wystąpieniach, omówili zagadnienia dotyczące zapotrzebowania na pracowników z zagranicy  w polskiej gospodarce, wyzwań  związanych z integracją imigrantów, doświadczeń innych państw w skutecznej integracji m.in. poprzez aktywizację zawodową. W czasie spotkania przedstawiono statystykę pracy cudzoziemców w Polsce oraz wyniki badania dotyczącego systemowych rozwiązań w zakresie integracji emigrantów na terenie województwa pomorskiego, a także założenia projektu mającego na celu aktywizację zawodową uchodźców.

Na zakończenie konferencji odbył się panel dyskusyjny zatytułowany „Korzyści, ryzyka i wyzwania wynikające z napływu imigrantów do Polski”.

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu