Zapraszamy do udziału w konferencji organizowanej przez Państwową Inspekcję Pracy – Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku oraz Katedrę Prawa Pracy na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego pod hasłem „Państwowa Inspekcja Pracy wobec dynamicznych zmian na współczesnym rynku pracy”, która odbędzie się 14 listopada 2024 roku w Auli na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.
Współczesny rynek pracy staje przed poważnymi wyzwaniami, które wynikają z rozwoju technologii oraz zmieniających się oczekiwań pracowników. Konferencja ma na celu wskazanie kluczowych zmian w sferze pracy, które w nadchodzących latach zdefiniują nowoczesne środowisko pracy. Wśród prelegentów przewidziani są przedstawiciele środowiska naukowego m.in. wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Politechniki Gdańskiej, a także członkowie powołanej przez Marszałka Sejmu - Rady Ochrony Pracy, przedstawiciele Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, parlamentarzyści RP oraz w charakterze gościa specjalnego - Główny Inspektor Pracy Pan Marcin Stanecki.
Podczas konferencji poruszone zostaną tematy dotyczące nowych zjawisk na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy wynikających z rozwoju technologii, w tym sztucznej inteligencji i z potrzeb zmian legislacyjnych. Konferencja będzie okazją do omówienia wpływu postępu technologicznego na warunki pracy oraz funkcjonowanie Państwowej Inspekcji Pracy. Przybliży zebranym znaczenie dialogu i współpracy w obliczu dynamicznych zmian na rynku pracy, efektywności działań kontrolnych oraz poprawy przestrzegania przepisów prawa pracy.
Czekają nas dyskusje, interesujące wykłady oraz możliwość wymiany doświadczeń między uczestnikami. Zachęcamy zarówno naukowców, specjalistów, jak i wszystkich zainteresowanych tematyką konferencji do udziału.
Rejestracja jest otwarta. Nie przegap okazji, aby wziąć udział w wydarzeniu na temat przyszłości sektora zatrudnienia w dobie szybkiego postępu technologicznego, a także w obliczu zmian w działaniu Państwowej Inspekcji Pracy, mających na celu zwiększenie efektywności działań kontrolnych oraz poprawę przestrzegania przepisów prawa pracy.