• RSS
  • Wersja tekstowa
30.05.2018 Artykuł archiwalny

Podsumowanie wojewódzkiego konkursu plastycznego „Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach" rolnych”

        Uroczysty finał X edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego „Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych” dla dzieci z terenów wiejskich odbył się w dniu 25 maja 2018 roku w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym. Celem konkursu plastycznego jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży profilaktyki związanej z zagrożeniami wypadkowymi i zdrowotnymi występującymi w gospodarstwach rolnych, a także zapoznanie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy.
       Witając przybyłych gości, gospodarz uroczystości – Piotr Prokopowicz zastępca okręgowego inspektora pracy w Gdańsku, w imieniu głównego inspektora pracy Wiesława Łyszczka odczytał list, w którym główny inspektor pracy podkreślił znaczenie działań prewencyjnych promujących i kształtujących wśród najmłodszych pozytywne zachowania związane z pracą i życiem w gospodarstwie rolnym. Dzieci poprzez zabawę zapoznają się z dobrymi praktykami związanymi z prowadzeniem bezpiecznej działalności rolnej.  
         Konkurs jak co roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem, do komisji gminnych wpłynęło 1385 prac, z których do etapu wojewódzkiego nadesłano 317 prac z 48 gmin województwa pomorskiego. Komisja Wojewódzka, w skład której wchodzili przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku, Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Gdańsku, Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego ostatecznie wybrała następujących laureatów:
I . Kategoria –  uczniowie klas I-III szkoły podstawowej:
1.    Julia Muza, Szkoła Podstawowa w Karwii,
2.    Jacek Skarżyński, Szkoła Podstawowa w Nowym Stawie,
3.    Oliwia Baczewska, Szkoła Podstawowa w Kulicach,
Wyróżnienia:
1. Adrian Olszewski, Szkoła Podstawowa w Egiertowie,
2. Lena Iwanowska, Szkoła Podstawowa w Egiertowie.
II. Kategoria – uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej:
1.    Oliwia Wicka, Szkoła Podstawowa w Przodkowie,
2.    Marta Fronda, Szkoła Podstawowa w Tuchomiu,
3.    Olivia Parulska, Szkoła Podstawowa w Kwidzynie,
Wyróżnienia:
1. Magda Hincka, Szkoła Podstawowa w Jastrzębiej Górze,
2. Aleksander Urban, Szkoła Podstawowa w Koźlinach.
III. Kategoria – uczniowie klasy VII szkoły podstawowej oraz klas II -III gimnazjum:
1.    Isabel Hoppe, Szkoła Podstawowa w Człuchowie,
2.    Aleksandra Klawikowska, Gimnazjum w Miechucinie,
3.    Bartek Sapieja, Gimnazjum w Pruszczu Gdańskim,
Wyróżnienia:
1. Adam Terlikowski, Gimnazjum w Mikoszewie,
2. Paula Grzebyk, Szkoła Podstawowa w Dzierzgoniu.
        Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez organizatorów, m.in., tablet, soundbar, miniwieżę, aparaty fotograficzne, książki edukacyjne, zaproszenia do ZOO oraz upominki ufundowane przez Urząd Wojewódzki w Gdańsku.Ponadto dyrekcja Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego zorganizowała atrakcje dla dzieci: wycieczkę kolejką po ZOO, wykład dydaktyczny oraz wizytę w Małym ZOO.
       Oprócz laureatów, w uroczystym finale konkursu uczestniczyli: Alicja Kinczewska-Dybek pełnomocnik wojewody pomorskiego ds. rolnictwa i rozwoju wsi, Piotr Prokopowicz  zastępca okręgowego inspektora pracy w Gdańsku, Ewa Szymańska zastępca dyrektora Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Iwona Klepacka dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS, Marek Nowicki starszy wizytator Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz Michał Targowski dyrektor Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku.

ZOO 243
 

 


GIP Przejdź do GIP

Kalendarium

PWŚCPSN
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012