• RSS
  • Wersja tekstowa
06.03.2020 Artykuł archiwalny

Porozumienie z Państwową Inspekcją Sanitarną

Okręgowy Inspektor Pracy Mariusz Pokrzywinski oraz Pomorski Powiatowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Tomasz Augustyniak dnia 21 lutego 2020 r. podpisali porozumienie o współdziałaniu.
W wyniku podpisanego porozumienia oba organy zobowiązały się do współpracy w zakresie ochrony zdrowia pracowników przed zagrożeniami środowiska pracy, zapobiegania powstawaniu chorób zawodowych i innych chorób związanych z warunkami pracy i ich zwalczania.
Współpraca stron będzie opierać się przede wszystkim na wymianie informacji o działaniach kontrolnych, mających na celu zapewnienie ochrony zdrowia pracowników przed zagrożeniami środowiska pracy, decyzjach dotyczących: unieruchomienia zakładu pracy, o stosowaniu i występowaniu substancji chemicznych, mieszanin, produktów biobójczych i detergentów, o zakładach pracy chrakteryzujących się największym nasileniem zagrożeń w środowisku pracy, także o organizowanych szkoleniach, seminariach i konferencjach.
Ponadto, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny zobowiązał się do przekazywania Okręgowemu Inspektorowi Pracy decyzji w sprawach chorób zawodowych wydawanych przez właściwych państwowych inspektorów sanitarnych.
W dniu 5 marca 2020 r. odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli obu organów, na którym ustalono m.in. zasady współpracy w sprawie uzgadniania odstępstw od wymagań w zakresie pomieszczeń stałej pracy zlokalizowanych poniżej poziomu otaczającego terenu lub braku oświetlenia dziennego w pomieszczeniach stałej pracy. W czasie spotkania Okręgowemu Inspektorowi Pracy towarzyszyli m.in. Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy Izabela Struczyńska oraz wyznaczeni pracownicy Okręgu.

DSC0016
 

Na zdjęciu (od lewej): Okręgowy Insepktor Pracy Mariusz Pokrzywinski i Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Tomasz Augustyniak podpisują porozumienie.

 


GIP Przejdź do GIP

Kalendarium

PWŚCPSN
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234